Etkinlikler

Eşzamanlı Etkinlikler :

 
SERGİLEMELER (FUAR)

> OSBEXPO Organize Sanayi Bölgeleri Fuarı, Hall 4
> 26. Uluslararası Yapex Yapı Fuarı, Hall 2-3
> 8. Yapex Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı, Hall 1

Fuar Alanı
ANFAŞ - Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezi; 40.000 m² kapalı 20.000 m² açık olmak üzere toplam 60.000 m²’lik sergi alanına sahiptir. Fuar alanına ek olarak 10 ila 1.000 kişi arasında değişerek bölünebilen 15 toplantı salonu ile kongre merkezi olarak hizmet vermektedir.


ZİRVE / SEMPOZYUM
> OSBEXPO, Organize Sanayi Bölgeleri Dönüşüm 4.0 Zirvesi

Dönüşüm 4.0 ve OSB'lerimiz...

Sanayi devriminin dördüncü jenerasyonu olarak nitelendirilen Endüstri 4.0, endüstrinin yeni bir boyut kazanması demektir. Bilişim teknolojileri ile endüstri faaliyetlerini bir araya getiren Endüstri 4.0'ın ana bileşenlerinden ilki, Yeni Nesil Yazılım ve Donanım, yani bugünün klâsik donanımlarından farklı olarak düşük maliyetli, az yer kaplayan, az enerji harcayan, az ısı üreten, ancak bir o kadar da yüksek güvenilirlikte çalışan donanımlar ve bu donanımları çalıştıracak işletim ve yazılım sistemlerinin kaynak ve bellek kullanımı açısından tutumlu olması hedefidir.
İkinci ve belki de en önemli bileşen ise Nesnelerin İnterneti, yeryüzündeki tüm cihazların birbiriyle bilgi ve veri alışverişi için kullanıldığı, her türlü araç gerece entegre edilmiş, sensör ve işleticilerle donanmış, İnternet bağlantılı akıllı elektronik sistem bu sisteme kısaca Siber-Fiziksel Sistemler de denilebilir.

Dijitalleşme sürecini kontrollu bir plan ile gerçekleştirmek ve kurumun kaynakları, insan gücü kaynakları ve otomasyon ihtiyaçları, otonom çalışma kabiliyetine kazandıracakları düşünülerek Dönüşüm planının hazırlanması faydalı olacaktır. İşletmelerin geleceği sağlıklı bir şekilde yürüyebilmeleri için kendi güçlü yanlarını öne çıkararak “Dönüşüm” iyileştirme alanlarını belirlemeleri iyi olacaktır.

Yeni nesil OSB ler ve Dijital Fabrikalar için Dönüşüm 4.0

Bu zirvenin temel amacı, Organize Sanayi Bölgelerimizin ve sanayicilerin Dönüşüm 4.0'a nasıl adapte olacağı ve bu sürecin nasıl işleyeceği ile ilgilidir. Üretimde “Esneklik, Verimlilik ve Maliyet avantajı” ile yeni hizmet ve iş modelleri oluşturmak için; “Altyapısal değişiklikler neler olacak, ne gibi teknolojilerden faydalanılacak, Kamu, Üniversiteler, Teknokentler, OSB Yönetimleri bu süreci nasıl değerlendiriyorlar, sanayiciyi bekleyen süreçte ne gibi aşamalar var?” gibi soruları hedefleyen ve tüm bu açılardan konuyu ele alarak OSB'lerimizi ve sanayicilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamayı amaçlayan zirvemiz, OSB'lerimiz arasında da önemli bir iletişim platformu olacaktır.

Sempozyum Yer ve Tarih:
Antalya Expo Center Kongre Salonu, 14 Kasım 2018

Sempozyum Organizasyon:
OSBÜK Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu'nun koordinasyonu ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi evsahipliğinde, Akdeniz Tanıtım ve Anfaş organizasyonu ile.

Destekleyen Kurumlar:
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB

Sempozyumu kimler izleyebilecek?
OSB Yönetim Birimleri
OSB'lerde konuşlu sanayi kuruluşlarının yönetici ve teknik kadroları
İlgili Bakanlıkların yönetici ve teknokratları
Üniversite ve Teknokentlerin ilgili birimleri ve akademisyenleri

Sempozyum'a katılım şekli:
Sempozyum izleyici kontenjanı tamamlanıncaya kadar online kayıt sistemi açık kalacaktır. Zirve programı Eylül 2018 içinde yayınlanacaktır.


 
3WTURK CMS v6.03WTURK CMS v6.0